Grįži atgal

Rugsėjo 1-osios proga atšvaitus vaikams dalino eTAKSI vairuotojai

2017-09-01
Rugsėjis žymi ne tik rudens bei mokslo metų pradžią, bet ir suintensyvėjusį eismą bei gerokai išaugusį pėsčiųjų skaičių miestų gatvėse. Ta proga norėdami dar kartą atkreipti dėmesį į saugumo kelyje svarbą eTAKSI varuotojai visą savaitę dalino nuotaikingus atšvaitus su vaikais keliaujantiems tėveliams.

Nors apie atšvaitų devėjimo svarbą kalbama jau ne vienerus metus, nemaža dalis pėsčiųių, eidami keliu tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui vis dar neturi atšvaito. Tai turi itin liūdnas pasekmes, remiantis policijos duomenimis, eismo įvykiuose Lietuvoje daugiausia nukenčia pėstieji, ypač tamsiu paros metu. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėstysis rizikuoja gyvybe 8 kartus daugiau nei su atšvaitu.

Vieni atšvaitais nepasirūpina iš užmarštumo, kiti įsitikinę, kad nelaimė juos aplenks, tretiems tai atrodo tiesiog negražu. Visgi, savo bei artimųjų, o ypač vaikų, saugumas gatvėje turėtų būti prioritetas.

Anot eTAKSI direktoriaus Andriaus Norkaičio, taksi bei pavežėjimo paslaugas teikiantys vairuotojai gatvėje praleidžią didžiąją dalį laiko, todėl tiek vairuotojų, tiek pėsčiųjų saugumas jiems yra didžiausias prioritetas. Prasidėjus rugsėjo mėnesiui miestuose eismo intensyvumas ženkliai padidėja. Net ir suprasdami, kaip reikia elgtis gatvėje, vaikai neretai būna išsiblaškę, eidami per gatvę klausosi muzikos, naršo telefone,todėl būtina ne tik skirti daugiau laiko vaikų mokymui elgtis saugiai kelyje, tačiau ir pasirūpinti, kad vairuotojai juos kuo anksčiau pastebėtų. Būtent dėl šios priežasties pirmą 2017 m. mokslo metų savaitę į sostinės gatves išriedėjo 50 eTAKSI automobilių, kuriuose vaikams bei suaugusiems nemokamai buvo dalinami atšvaitai. Andrius Norkaitis tikisi, kad tokiu būdu bent kiek pavyks prisidėti prie saugumo kelyje didinimo: „eTAKSI vairuotojams keliame aukštus rekalavimus, tačiau labai svarbu, kad atsakomybę kelyje jaustų abi pusės – tiek vairuotojai, atsakingai vairuodami, tiek keleiviai, pasirūpinantys savo saugumu bei matomumu kelyje“.

Primename, kaip teisingai pritvirtinti ir nešioti atšvaitus:

  • Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą). Prireikus atšvaitą nuvalykite. Išblukusį ar pažeistą atšvaitą būtina pakeisti nauju.
  • Pakabinamą atšvaitą, atsekite atšvaito grandinėlę ir pritvirtinkite jį prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių. Atšvaitas kabinamas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.
  • Atšvaitą – juostelę, pridėkite minkštesniąją atšvaito pusę prie rankos, atšvaitas trakštelės ir apsisuks apie Jūsų ranką. Atšvaitas turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Pritvirtinkite atšvaitą ant rankos ties alkūne ir ant kojos žemiau kelio taip, kad jis būtų matomas. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje.