Grįži atgal

eTAKSI tiesia pagalbos ranką Raudonojo kryžiaus savanoriams bei maltiečių senjorams

2020-12-29

Pandemijos metu verslas, nepaisant sunkumų, vienija jėgas ir kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis padeda medikams bei labiausiai nukentėjusiems kovoti su COVID-19 iššūkiais. Keleivių vežimo paslaugas penkiuose didžiausiuose šalies miestuose teikianti  „eTaksi“ tęsia savo socialiai atsakingą veiklą ištiesdama pagalbos ranką Lietuvos Raudonojo Kryžiaus suburtiems ir medikams padedantiems savanoriams bei Maltos ordino pagalbos tarnybos globojamiems senjorams, o prie šių iniciatyvų gali prisidėti visi, keliaujantys su „eTaksi“.

„eTaksi“ atsiliepė į Raudonojo kryžiaus pagalbos prašymą

Pavasarį, pirmojo karantino metu, „eTaksi“ rūpinosi nemokamomis medikų kelionėmis, taip pat atsisakė komisinio mokesčio iš vairuotojų, o šį kartą įmonė savo socialiai atsakingą veiklą tęsia  atsiliepdama į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus prašymą padėti savanoriams saugiai pasiekti namus. Blogėjant situacijai ir šalies ligoninėse trūkstant pagalbos rankų, Lietuvos Raudonasis Kryžiaus subūrė savanorių pajėgas, kurie nuo Kūčių vakaro talkina medikams Vilniuje. Planuojama, kad dalį savanorių iš naktinių pamainų nemokamai parveš „eTaksi“ vairuotojai.

„Pirmojo karantino metu pagelbėjome saugiai į darbo vietas neturintiems kaip nuvykti medikams, o dabar sureagavome į Raudonojo kryžiaus pagalbos prašymą padėti organizuoti savanorių parvežimą iš naktinių pamainų ligoninėse. Situacijai sparčiai blogėjant, labai svarbu padėti ir palaikyti tokias iniciatyvas, o ypač savanorius, neaišku kada mums patiems ar mūsų artimiesiems gali prireikti jų pagalbos. Labai smagu girdėti, kad tiek daug pilietiškų žmonių liko neabejingi su virusu kovojančių medikų pagalbos šauksmui, o mes stengsimės užtikrinti jų saugias ir patogias keliones po sunkių savanoriavimo valandų.

Savanorių ir  Maltos ordino globojamų senjorų vežimui skirsime dalį nuo visų klientų kelionių surinktų lėšų, tad šiuo metu kiekvienas, besinaudojantis „eTaksi“ paslaugomis, taip pat ir mūsų vairuotojai prisideda prie paramos šioms organizacijoms“, – sakė „eTaksi“  vadovas Andrius Norkaitis.

Pandemijos metu „eTaksi“ klientų saugumas užtikrinamas nuolatos dezinfekuojant, valant automobilio salono paviršius, o Vilniuje galima rinktis keliones su salone įrengta apsaugine pertvara.

Maltiečių globojamiems senjorams – nemokamos kelionės į būtinas nuvykti vietas

Jau anksčiau „eTaksi“ atkreipė dėmesį į rizikos grupėje esančių garbaus amžiaus žmonių mobilumo problemą. Nuo lapkričio mėnesio į gydymo įstaigas ir kitas būtinas nuvykti vietas Maltos ordino pagalbos tarnybos globojami senjorai saugiai ir nemokamai važiuoja „eTaksi“ automobiliais.

„Garbaus amžiaus senjorai, norėdami nuvykti į gydymo įstaigas ar kitais svarbiais reikalais, susiduria su sunkumais: kelionėje viešuoju transportu jiems kyla didesnė rizika užsikrėsti, be to ne visada be pagalbos gali vykti vieni. Džiaugiamės galėdami padėti maltiečiams rūpintis vienišais ir garbingo amžiaus senjorais, kuriems galime užtikrinti saugų ir komfortišką nuvykimą į reikiamas vietas, reikalui esant ir palydėti. Smagu, kad mūsų pagalba besinaudojantys senjorai labai šiltai įvertino vairuotojų rūpestį“, – iniciatyvą pristatė A. Norkaitis.

„eTaksi“ pagalba padėjo mūsų globojamiems senjorams pasijusti reikšmingais ir pagerbtais, juk taip svarbu yra metų gale saugiai susitvarkyti reikalus mieste, apsilankyti gydymo įstaigose ar blogiau pasijutus skubiai nuvykti į vaistinę“, – sakė Maltos ordino pagalbos tarnybos programų direktorė Rasa Stukienė.

„eTaksi“ Maltos ordino globojamus senjorus karantino metu veža didžiausiuose šalies mietuose, o savanorių keliones po vakarinių pamainų planuojama organizuoti Vilniuje.