Grįži atgal

eTAKSI rado patogų būdą likimo nuskriaustus vaikus nudžiuginti kalėdinėmis dovanomis

2016-12-01

Šiais metais vilniečiai Kalėdų šventes gali praskaidrinti sunkiai gyvenantiems ar vėžiu sergantiems vaikams tiesiog važiuodami taksi.

Ateinančias dvi savaites, išsikvietus taksi vairuotoją ar pavežėją per „eTaksi“ mobiliąją programėlę, skubantys ar nežinantys kam pristatyti dovaną keleiviai ją galės palikti automobilyje. Dovanos iki Kalėdų bus saugiai pristatytos mažiesiems.

„Šv. Kalėdos iš tiesų yra didelė šventė visiems žmonėms ir ypač vaikams. Dovanos mažuosius visad pralinksmina ir praskaidrina dieną, todėl šios akcijos metu norime suteikti džiaugsmo tiems vaikams, kuriems vaikystė šiuo metu nėra tokia dosni. Rinkdamiesi dovanas, paimkite viena daugiau ir, jei neturite pakankamai laiko,  mes užtikrinsime, kad ji pasiektų vaikus ir visi kartu prisidėtumėme prie jų kalėdinio stebuklo“, – sako „eTaksi“ vadovas Andrius Norkaitis.

Užsakant automobilį, „eTaksi“ programėlės pastabų skiltyje reikia įrašyti žodį VAIKAMS, kad vairuotojas žinotų, jog keleivis norės palikti dovaną. Atvykus automobiliui žmogui tereikia vykti savo norimu maršrutu ir kelionės pabaigoje palikti dovaną automobilyje, jos saugiu pristatymu pasirūpins vairuotojas.

Dovanėlės džiugins „Mamų unijos“ globojamus vėžiu sergančius vaikus, „SOS vaikų kaime“ be tėvų globos likusius bei nepritekliuje gyvenančius mažuosius ir „Gelbėkim vaikus“ prižiūrimus sunkiai gyvenančius vaikus.

„Mamų unijos“ projektų vadovė Dovilė Marčinskaitė sako, kad šis sumanymas yra kitokia paramos forma, kuri naudinga ir vaikams, ir žmonėms: „Šventinio laikotarpio mūsų globojami ligoniukai itin laukia, nes visuomet gauna dovanų. Natūralu, kad šis metų laikas yra gana užimtas ir daugelis nors ir turi noro prisidėti, bet neatranda laisvos akimirkos. Ši akcija suteikia galimybę žmonėms nudžiuginti vaikus smagia dovana patogiai ir greitai.“

D. Marčinskaitė sako, kad „Mamų unijos“ globojami onkologinėmis ligomis sergantys vaikai visą advento laikotarpį ligoninėse Vilniuje ir Kaune yra kasdien nudžiuginami dovana, kurią randa kojinaitėje ant palatos durų. Kasmet ligoniukams Advento kojinaitėse yra „paliekama“ apie 1,5-2 tūkst. įvairių dovanų.

Pasak organizatorių, vaikai labai laukia dovanėlių, jos turėtų būti naujos ir tvarkingos. Tai gali knygelės, žaislai, piešimo reikmenys, užrašinės, pirštinės, kojinės, kepuraitės, kosmetika, higienos priemonės, greitai negendantys skanėstai bei kiti įvairiausi daiktai, kurie, jūsų nuomone, nudžiugintų mažuosius.

—-

„eTaksi” 2009 m. pradėjo veiklą Lietuvoje kaip pirmasis kompiuterizuotas taksi vairuotojų tinklas, priimantis užsakymus ir perduodantis juos vairuotojams elektroniniu būdu pagal GPS vietą. Šiandien „eTaksi” yra populiariausia taksi iškvietimo programėlė mūsų šalyje, o kompiuterizuotas taksi vairuotojų tinklas, jungiantis daugiau nei 1000 vežėjų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose – didžiausias Lietuvoje.